14 września, 2021 #Naturalne preparaty

Przegląd najważniejszych środków piorących

Środki do prania

Na rynku istnieje wiele rodzajów detergentów przeznaczonych do prania. Ich ilość jest tak duża, że w bardzo łatwy sposób można zagubić się w ich sposobie i rodzaju stosowania oraz przeznaczeniu. W zależności od efektu, jaki chce się uzyskać, warto wiedzieć jakie rodzaje środków do prania wyróżnia się oraz jaki jest ich sposób działania.

Rodzaje środków do prania

Najbardziej popularne środki do prania, towarzyszące człowiekowi od wielu lat, są proszki do prania. W sklepach można dostać zarówno proszki przeznaczone do prania tkanin kolorowych, białych jak i czarnych. Każdy z tych rodzajów charakteryzuje się swoistymi właściwościami pielęgnacyjnymi. Proszki zawierają w swoim składzie substancje powierzchniowo czynne oraz środki zmiękczające wodę. To dzięki nim brud zostaje rozbity na mniejsze kawałeczki a woda zmiękczona. Wypełniacze zawarte w proszkach dodatkowo dbają o wrażliwe części pralki, dzięki czemu zostaje przedłużona ich żywotność.

Drugim najpopularniejszym środkiem do prania są kapsułki do prania, których niewątpliwą zaletą jest łatwość i prostota ich użycia. Polecane szczególnie dla osób początkujących, z uwagi na mniejsze ryzyko przedozowania środka piorącego. Co ważne, także kapsułki dostępne są w zależności od koloru wykonywanego prania. Na rynku można znaleźć także kapsułki hipoalergiczne oraz dla skóry wrażliwej.

Produkty sprawdzające się doskonale w przypadku prania tkanin delikatnych oraz wełnianych to żele do prania. Środki tego typu wnikają głęboko we włókna tkaniny, nie naruszając go, ale jednocześnie skutecznie je czyszczą oraz pozbawiają nagromadzonego brudu.

Środki na trudne i nietypowe zabrudzenia

W przypadku plam, które trudno usunąć klasycznymi metodami warto zastanowić się nad zastosowaniem mydełka odplamiającego. Jest to środek, który nie uszkadza włókien ubrania oraz zawiera w pełni naturalne kwasy. Z jego pomocą można skutecznie usunąć plamy z wina, tłuszczu czy trawy.

Świetnym rozwiązaniem, które na rynku pojawiło się stosunkowo niedawno są chusteczki wyłapujące kolor. Te środki do prania chronią przez zafarbowaniem tkanin o różnych, często odmiennych kolorach. Ich użycie jest bardzo proste, wystarczy umieścić je w bębnie pralki razem z ubraniami. Ich ważną zaletą jest możliwość prania ubrań o różnych kolorach, co przekłada się na duże oszczędności w rachunkach.

You Might Be Interested In