15 lipca, 2017 #Naturalne preparaty

Najpopularniejsze rodzaje hydrolatów

hydrolatyPielęgnacja skóry naturalnymi kosmetykami staje się obecnie coraz bardziej popularna, ponieważ składniki większości tradycyjnych produktów kosmetycznych pozostawiają wiele do życzenia. Silne detergenty, kompozycje zapachowe oraz barwniki wpływają bardzo niekorzystnie na wygląd skóry, dlatego też lepiej postawić na coś naturalnego. Jednym z ciekawszych produktów są obecnie hydrolaty, jednak jakie wody kwiatowe można obecnie znaleźć w sklepach?

Hydrolat z oczaru wirginijskiego

Woda kwiatowa otrzymywana jest głównie z kory i liści oczaru i charakteryzuje ją dosyć delikatny leśny zapach. Hydrolat polecany jest przede wszystkim do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej, ponieważ wykazuje silne właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne.

Hydrolat różany

Wytwarzany jest z płatków róży i posiada bardzo przyjemny, różany zapach i aromat. Różana woda kwiatowa pomaga załagodzić zaczerwienienia pojawiające się na twarzy, spłyca zmarszczki, a także regeneruje przesuszoną i bardzo wrażliwą skórę.

Hydrolat z zielonej herbaty

Zielona herbata wykazuje właściwości łagodzące, odświeżające oraz oczyszczające, dlatego też woda kwiatowa z tej rośliny sprawdza się idealnie w przypadku każdego rodzaju skóry. Hydrolaty z zielonej herbaty to prawdziwa skarbnica cennych dla urody antyoksydantów, które walcząc z wolnymi rodnikami pomagają zapobiec procesowi starzenia się skóry, w wyniku którego na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki.

You Might Be Interested In