12 maja, 2017 #Naturalne preparaty

Najlepsze kosmetyki bez chemii

kosmetyki bez parabenów

Każda kobieta w swojej kosmetyczce ma niezliczony arsenał kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji całego ciała. Balsamy, kremy, toniki czy maseczki to tylko niewielki wycinek oręża do codziennej walki o urodę i młodzieńczy wygląd cery. Większość kosmetyków dostępnych na rynku zawiera jednak szkodliwe substancje – na co warto zwrócić uwagę wybierając się na zakupy do drogerii i dlaczego kosmetyki bez parabenów są najlepszym wyborem?

Groźne parabeny w kosmetykach do pielęgnacji ciała

Kosmetyki produkowane na szeroką skalę przez najbardziej znane marki w swoim składzie najczęściej obok naturalnych składników zawierają także szereg szkodliwych substancji. Zaliczają się do nich między innymi kwasy SLS oraz parabeny. Co się kryje pod tymi tajemniczymi nazwami? Parabeny to, najprościej rzecz ujmując, konserwanty stosowane przez producentów kosmetyków w celu wydłużenia przydatności produktów do użycia. Wiele specyfików kosmetycznych ma przynajmniej kilkuletni okres ważności. Substancje te niestety nie pozostają bez wpływu na kondycję cery.

Najważniejsze cechy kosmetyków bez parabenów

Do głównych zalet kosmetyków nie zawierających parabenów zaliczają się przede wszystkim:

  • w stu procentach naturalny skład,
  • doskonałe nawilżenie i pielęgnacja skóry,
  • bezpieczeństwo i ochrona.

Kosmetyki bez parabenów dostępne są w naturalnych drogeriach oraz w sklepach zajmujących się dystrybucją kosmetyków pochodzących prosto z natury.

You Might Be Interested In