17 sierpnia, 2017 #Naturalne preparaty

Masło shea – produkt wart uwagi

masło shea nierafinowane

Masło shea nierafinowane to propozycja produktu naturalnego i ekologicznego, a więc takiego, który nie zawiera szkodliwych substancji oraz konserwantów. Produkt nie posiada także żadnych dodatków. Przede wszystkim warto sięgnąć po niego dlatego, że posiada on szereg zastosowań, szczególnie dla osób, które mają skórę suchą, która potrzebuje odpowiedniej kuracji regenerującej. Masło shea może być także stosowane w takich schorzeniach skórnych jak:

  • Łuszczyca
  • Silnie zniszczona skóra wymagająca regeneracji
  • Atopowe zapalenie skóry (AZS)

Dodatkowo warto zaznaczyć, że stosowanie preparatu jest przyjemne. Ma on gęstą konsystencję i kremowy lub lekko żółty kolor. Posiada także mocno charakterystyczny zapach kojarzony z orzechami.

Stosowanie Masła Shea nierafinowanego w codziennej pielęgnacji

Masło shea znacząco wygładza skórę i sprawia, że staje się ona miękka i przyjemna w dotyku. Możemy liczyć także na odpowiednie natłuszczenie naskórka. Regularne stosowanie preparatu pomaga zwiększać odporność skóry na wiatr, zimno, a także promienie słoneczne. Działanie regenerujące polega natomiast na likwidacji podrażnień, odcisków czy też pęknięć. W swoim składzie masło shea nierafinowane posiada między innymi witaminy A, E oraz F, woski, allantoinę oraz nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe. Samo też bardzo często stanowi uzupełnienie składu różnego rodzaju kosmetyków, takich jak płyny do kąpieli i pod prysznic, balsamy do ciała, maseczki do twarzy, peelingi czy też maseczki na włosy.

You Might Be Interested In