27 maja, 2021 #Naturalne preparaty

Jak zmienić smak i aromat tytoniu?

Wiele osób pali papierosy, które sami wcześniej skręcili, jednak taki sposób przygotowania tytoniu powoduje dosyć nieprzyjemny zapach podczas palenia, jak i osadzający się na ubraniach czy dłoniach. Dla tych, którym przeszkadza ten zapach, poleca się skorzystać z aromatów do tytoniu papierosowego, które poprawiają jego jakość, a także nadają mu wyjątkowego smaku i zapachu.

Chemia

Niektórzy, by zmienić smak i aromat tytoniu stosują środki chemiczne, których na co dzień używają w kuchni. Na przykład olejki eteryczne do ciast. Nie wiadomo jednak jaki wpływ ma palenie tych olejków na organizm, ponieważ są one przeznaczone do spożycia doustnego, a nie palenia, dlatego nie zaleca się ich stosowania.

Jak używać

Aromaty do tytoniu mają w swojej ofercie mnóstwo różnych smaków i aromatów, co sprawia, że nie trzeba się ograniczać. Ponadto takie aromaty są łatwe w zastosowaniu. Wystarczy rozłożyć tytoń, zalać go wybranym aromatem i odczekać chwilę przed użyciem. Zwykle czas oczekiwania to około dwóch godzin, by móc cieszyć się intensywnym smakiem i zapachem ulubionego tytoniu.

Nie ma jednak stałej określonej ilości, której należy użyć by za bardzo nie zwilgotnieć tytoniu. Należy użyć go tyle, by tytoń wciąż pozostawał suchy, a smak i aromat był odpowiednio intensywny.

Smaki

Aromaty do tytoniu można wybierać spośród wielu różnych smaków, od słodkich, przez owocowe, aż po naprawdę oryginalne i ciekawe smaki. Jest ich tyle, że z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

You Might Be Interested In