18 kwietnia, 2018 #Organizacja imprez

Zupełnie nowe oblicze imprez integracyjnych

firmowe imprezy dla każdego

Kilkanaście lat temu imprez integracyjnych nie organizowano zbyt często, a gdy już któreś firmy się na to decydowały, zapraszały swoich pracowników na klasyczne bale bądź bankiety. Później modne stały się przyjęcia w nowoczesnych knajpach i barach, szczególnie uwielbiane przez ludzi, które jednak dziś uchodzą za tandetne i nieciekawe. Obecnie imprezy firmowe (więcej przeczytasz na see4business) bywają bowiem o wiele bardziej zaskakujące.

Pot, krew i łzy

Czyli po prostu sport – główny motyw przewodni wielu przyjęć integracyjnych. Może to być zarówno klasyczna gra w piłkę nożną, nieco ciekawsze zawody narciarskie lub ekstremalny spływ kajakowy. Dyscypliny wymagające działania w grupie przy okazji uczą pracowników współpracy i zawsze dostarczają mnóstwa emocji, ubarwiając tym samym całą imprezę.

Odrobina sztuki

Nie chodzi tu jednak o klasyczne wyjście do teatru, opery bądź kina. Mowa raczej o sztuce kulinarnej, która sprawdzi umiejętności manualne pracowników. Podczas nowoczesnych przyjęć mogą oni samodzielnie tworzyć potrawy molekularne bądź w grupach kreować gigantyczne budowle z prawdziwej czekolady. Są to zarówno trudne zadania, jak i po prostu wspaniała zabawa.

Jazda bez trzymanki

Czyli wszelkiego rodzaju wyścigi. Ostatnio często stosowanym pomysłem jest przygotowywanie imprez integracyjnych na torach gokartowych. Pracownicy mogą na nich rywalizować ze sobą bez końca, ucząc się przy okazji samodzielnego myślenia oraz odczuwają niemałą satysfakcję w trakcie zwycięstwa. Takie wyścigi wspomina się później miesiącami.

Imprezy integracyjne są oczywiście doskonałym pomysłem dla każdej działalności, która chciałaby poprawić relacje panujące między pracownikami, skutecznie je wzmacniając. Jeśli jednak atmosfera panująca w firmie jest wyjątkowo kiepska, warto przełamać ją dłuższym wyjazdem – np. kilkudniową wycieczką w góry.

You Might Be Interested In