05 marca, 2018 #Organizacja imprez

Jak zorganizować event?

dobry event to tylko latem

Wiele firm coraz częściej decyduje się na organizację eventów. Głównie z powodów promocyjnych. Jest to świetna forma prezentacji nowego produktu bądź usługi. Jednak organizacja eventu nie należy do najprostszych. Zadbać trzeba o wiele szczegółowych elementów.

Dobry zespół

Przede wszystkim organizacja eventu w pojedynkę jest dość trudna. Dlatego na samym początku należy skompletować zespół organizacyjny. Pozwoli to na podział obowiązków. Dzięki temu sama organizacja przebiegnie dużo sprawniej.

Termin i lokalizacja

To kiedy i gdzie event się odbędzie, zależy od kilku czynników. Po pierwsze, czy jest to impreza lokalna, gdzie gośćmi będą osoby z jednej lokalizacji, czy być może jest to event ogólnopolski. Najważniejsze jest jednak to, aby było to miejsce, do którego dotarcie nie będzie stanowiło problemu. Podobnie jest z terminem. Przykładowo nie warto jest organizować wydarzeniaw tzw. „długi weekend” ponieważ przeważnie jest to czas wyjazdów na odpoczynek.

Zaproszenie uczestników

Tu przede wszystkim liczy się czas. Uczestnicy muszą być poinformowani odpowiednio wcześniej. To da im możliwość zaplanowania swojego czasu. Czasem także przesunięcia innych planów. Warto także wprowadzić rejestrację uczestników. Nie tylko będziemy wiedzieć, ile osób i kto przybędzie na event, ale da nam to także możliwość kontaktu z uczestnikami już po evencie.

Eventy to nie jest łatwy kawałek chleba. Jeśli nie mamy w tym doświadczenia być może lepiej będzie zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Agencja eventowa z Krakowa –  www.see4business.com będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

You Might Be Interested In