02 lutego, 2022 #Organizacja imprez

Kartki świąteczne – gotowe czy robione samodzielnie?

Mimo iż wiele osób obecnie zadowala się życzeniami świątecznymi przesyłanymi za pomocą komunikatorów internetowych i SMS-ów to wysyłanie tradycyjnych kartek wciąż jest żywe. Co więcej, życzenia w formie drukowanej są nieco mniej oczywiste, przez co otrzymanie świątecznej kartki jest dziś jeszcze bardziej cenne niż dawniej. Jak wybrać kartki świąteczne? Zasadniczo do wyboru pozostają dwa rozwiązania – skorzystanie z gotowej oferty lub samodzielne wykonanie. 

Kartki świąteczne DIY – prezent od serca

Decydując się na własnoręczne stworzenie karnetów musimy liczyć się z tym, że czeka nas dużo pracy. Zrobienie pięknej kartki metodą DIY wymaga bowiem sporo czasu i odrobiny zmysłu artystycznego. Do wykonania tego zadania niezbędne będzie zaopatrzenie się blok techniczny, papier kolorowy, naklejki okolicznościowe czy farby plakatowe. Można także wykorzystać to, co znajdziemy w domu, na przykład kolorowe tasiemki, zasuszone rośliny czy resztki tkanin. Jedynymi ograniczeniami jest nasza wyobraźnia i talent plastyczny. 

Bez wątpienia jednak otrzymanie samodzielnie zrobionej kartki jest niesie ogrom radości. Adresat na pewno poczuje się wyjątkowo w momencie, gdy będzie otwierał kopertę wypełnioną tym unikatowym rękodziełem. Co więcej, ręcznie robiona kartka to gwarancja oryginalności, każda sztuka będzie bowiem inna a dzięki temu niepowtarzalna. 

Jak wybrać kartki świąteczne z gotowej oferty?

Osobom, które nie wyobrażają sobie siebie naklejających Mikołaja z papieru kolorowego lub obawiają się, że nie uda im się osiągnąć zamierzonego efektu, pozostaje skorzystanie z oferty gotowych kartek świątecznych. 

Dostępne w sprzedaży pocztówki okolicznościowe także są bardzo ładne i różnorodne. Aby wybrać odpowiednie, warto pochylić się nad tym, do kogo zamierzamy je wysłać. Jeśli planujemy złożyć świąteczne życzenia drogą pocztową osobom młodym, możemy śmiało nabyć karnety z zabawnymi ilustracjami reniferów, Mikołaja czy śnieżynek. W tym przypadku możemy podejść do motywów świątecznych z lekkim przymrużeniem oka. 

Jeśli natomiast adresatem bożonarodzeniowych życzeń jest bardzo poważna ciotka, nasz były szef z pracy czy inna dojrzała osoba, zdecydowanie bezpieczniej będzie wybrać tradycyjną pocztówkę. I tutaj z pomocą przyjdą kartki świąteczne ukazujące fotografię bombki, choinki czy stroika świątecznego: https://z-milosci.pl/podziekowania-slubne/kartki-swiateczne. Starsze pokolenie doskonale pamięta takie przedstawienia na karnetach z czasów PRL-u. I choć motyw będzie podobny, współczesne kartki będą nieco bardziej wyszukane za sprawą nowoczesnych technik wydruku oraz bardziej nasyconych kolorów. Kolekcjonerzy kartek świątecznych będą więc mieli możliwość porównania kartek sprzed lat z tymi współczesnymi. 

Niezależnie od tego, czy poświęcimy kilka zimowych wieczorów na własnoręczne wykonanie świątecznych kartek, czy po prostu zamówimy je w sklepie najważniejsza jest pamięć i dobre życzenia, które posyłamy innym. Dlatego jeśli brak nam czasu lub po prostu nie czujemy się dobrze w pracach plastycznych, bez wyrzutów sumienia powinniśmy skorzystać z gotowych kartek.

You Might Be Interested In