Jak w prawidłowy sposób zbudować zespół?

team building

Sprawnie działający zespół to pewność, że każda firma odniesie sukces. Oczywiście, o ile będzie współgrało to z innymi czynnikami. Teraz jednak nie będzie mowa o nich, ale o ludziach, którzy na ten sukces (i na zysk!) będą pracować. Jak zbudować zespół, którego celem będzie podążanie w jednym kierunku?

Na czym polega team building?

Niezależnie od tego, czy jest się właścicielem małej firmy, czy też wielkiej korporacji – warto zapoznać się z tematyką budowania zespołu. Mianowicie jest tu mowa o team building. Doskonale opisuje to Wikipedia, która informuje, że są to działania polegające na „wszelkiego rodzaju formy integracji grupy sprawiające, że poszczególni jej członkowie wzajemnie poznają swoje mocne i słabe strony, poznają się nawzajem, definiują wzajemne role zespołowe lub uczą współpracy w swoim zespole”. Teraz pora na to, aby tą cała definicję przełożyć na wspólne działania. Co musi zrobić szef firmy, aby jego grupa pracowników została zintegrowana w prawidłowy sposób?

team building

Wspólne zabawy integracyjne

Czas na gry integracyjne. Tak, dokładnie na wspólną zabawę, dzięki której będzie można poznać się nie tylko na gruncie zawodowym. Jakie gry? Takie, które może na pierwszy rzut oka wydają się nieco absurdalne, ale doskonale pokazują na co stać człowieka. Może wspólne poszukiwanie skarbów przy pomocy detektorów metalu? Ścianka wspinaczkowa? Rycerskie walki? Wyprawa na pustynię i walka pomiędzy zespołami? Takich gier jest naprawdę mnóstwo i wszyscy na takich zabawach zawsze doskonale się bawią.

You Might Be Interested In