10 października, 2017 #Uncategorized

Pudełka na biżuterię, które zrobisz sama

Przechowywanie biżuterii nie jest wcale takim łatwym zagadnieniem. Biżuteria wymaga specjalnych warunków przechowywania i najlepiej w tym celu sprawdzają się specjalne puzderka na biżuterię – nie musisz jednak zdawać się na to, co oferują sklepy – zrób je sama!

Z czego mogę zrobić pudełka na biżuterię?
Najprostsze pudełka na biżuterię można zrobić z drewnianych listewek połączonych specjalnym klejem do drewna. Listewki wystarczy pociąć na odpowiednią długość, a następnie skleić ze sobą. W sklepach do wyrobów hand made można znaleźć również specjalne zawiasy, które wygodnie mocuje się w tego typu skrzynkach. Najprzyjemniejszą częścią tworzenia własnego pudełka na biżuterię jest możliwość ozdobienia go – tutaj mamy pełną dowolność. Możemy nakleić na nie różne koraliki, cyrkonie lub inne świecące cuda, pomalować skrzynkę specjalnymi farbami do drewna, albo wręcz wyrzeźbić w niej ciekawy wzór.

Przewaga pudełek hand made nad kupowanymi
Wykonując samodzielnie pudełko na biżuterię z pewnością dostrzeżesz więcej zalet takiego rozwiązania niż wad. Jedna z nich to na pewno możliwość dopasowania go pod własne potrzeby, pod względem wielkości przegródek, ich głębokości, sposobu wyściełania. Kolejna zaleta to możliwość zrobienia czegoś unikalnego, w takich kolorach jak chcemy, ozdobionego dokładnie tak jak lubimy, i to dużo taniej niż gdybyśmy mieli to kupić. Co jest jednak najprzyjemniejsze, to satysfakcja ze zrobienia czegoś samodzielnie!

You Might Be Interested In