09 listopada, 2018 #Wesela oraz śluby

Przyjęcie po ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego

Wiosną i latem w każdym Urzędzie Stanu Cywilnego w dużym mieście trwa prawdziwy ślubny maraton. Pary umawiane są na swoje ceremonie co 15 minut, a zatem zwykle na parkingu wokół urzędu stoją dwie lub trzy grupy gości, czekających na kolejne ceremonie. Ślub cywilny można mieć zatem nawet na 11:00 czy 12:00 w południe. Jak zorganizować później przyjęcie?

Przyjęcie po ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego

To spore wyzwanie dla państwa młodych, biorących ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jeżeli ceremonia kończy się około południa, gości warto zaprosić na obiad na godzinę 13:00, lub 13:30. Oczywiście przyjazd do domu weselnego czy sali weselnej wcześniej jest jak najbardziej możliwy. Nie warto jednak przesuwać obiadu na zbyt wczesną porę, bo bardzo wielu gości zastanawia się potem, co tu dalej robić. Szczególnie przyjęcia, które odbywają się wiosną i latem, są pod tym względem trochę niewdzięczne. Nawet do 21:00 jest jasno i trudno o imprezową atmosferę po ciemku. Z tego też powodu sporo par młodych decyduje się na przyjęcie do godziny  22:00.

panna młoda przed ślubem

Przyjęcie weselne do godziny 22:00

W Polsce przyjęło się, że huczne wesele na całą noc organizuje się po ślubie kościelnym. Po ślubie cywilnym zwykle organizuje się krótsze przyjęcie do 22:00 lub 24:00. Ma to swoje uzasadnienie, jeżeli ślub odbywa się o bardzo wczesnej porze. Warto jednak wcześniej uprzedzić o tym gości weselnych, bo zwykle sądzi się, że wesele to impreza do rana. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tej materii nie ma konieczności trzymania się takich konwenansów. Jeśli para młoda pragnie całonocnego wesela, powinna takie zorganizować. Najważniejsze jest bowiem to, by była to dla nich pełna emocji, niezapomniana noc.

You Might Be Interested In