22 maja, 2019 #Zwierzęta

Odstraszacz psów, czyli jak się obronić przed zwierzęciem?

odstraszacz psów

Niektóre psy potrafią zachowywać się bardzo agresywnie. W takiej sytuacji człowiek powinien mieć możliwość obronienia się przed nimi. Najlepsze są metody, które płoszą zwierzę, ale nie wyrządzają mu żadnej fizycznej krzywdy. Jakie to metody?

Gaz pieprzowy na psy

Agresywne psy można odstraszyć przy użyciu specjalnego gazu pieprzowego. Jego skład różni się od gazu pieprzowego, który jest używany do obrony przed ludźmi. Z racji tego, że psy mają niższą wagę niż człowiek, w składzie gazu znajduje się mniejsze stężenie drażniącej kapsaicyny.

odstraszacz psówUltradźwięki

Najskuteczniejszą metodą przegonienia psa jest stosowanie specjalnych urządzeń. Odstraszacz psów emituje ultradźwięki, które są słyszalne jedynie przez te zwierzęta. Człowiek nie słyszy fali dźwiękowej o tak wysokiej częstotliwości (od 20 000 do 25 000 Hz), więc odstraszacz psów nie jest dla niego uciążliwy. Dźwięki te wywołują niepokój, lęk i niechęć do zbliżenia. Dzięki nim, agresywny pies wycofuje się i rezygnuje z ataku. Duży dyskomfort sprawia, że pies woli się oddalić i nie narażać na więcej nieprzyjemności. Równocześnie odstraszacze psów nie działają negatywnie na ich zmysł słuchu. Nie zostaje on uszkodzony ani porażony. Kiedy pies odejdzie z zasięgu słyszalności ultradźwięków lub urządzenie zostanie wyłączone, to zwierzę będzie czuło się normalnie. Odstraszacze psów działają już z odległości 2 do 7 m, więc nie trzeba czekać aż pies podejdzie blisko i podejmie próbę ataku.

You Might Be Interested In