24 sierpnia, 2018 #Zwierzęta

Jaki transporter kupić dla psa?

podróż z psem samochodem

Podróżowanie z psem wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń, aby nasz pupil mógł bezpiecznie oraz komfortowo przeżyć jazdę. W przypadku małych i średnich psów najlepszym rozwiązaniem będzie transporter albo specjalna torba. Jaką wybrać, na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Dlaczego warto przewozić zwierzę w transporterze?

W podróży bardzo ważne jest bezpieczeństwo naszego pupila, w tym wypadku transporter to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż w razie ostrego hamowania zwierze nie jest w tak dużym stopniu narażone na urazy. Niektóre psy podczas jazdy samochodem bardzo się stresują, przez co mogą skakać po siedzeniach, co stanowi zagrożenie, to także podstawa do tego aby zdecydować się na zakup transportera. W sklepach zoologicznych jest duży wybór takich rzeczy. Dobrym rozwiązaniem będzie również torba dla psa – LINK, jeżeli nasz pupil jest niewielkich rozmiarów. Taka psia torba zazwyczaj jest dodatkowo usztywniania, także jest to rozwiązanie równie bezpieczne.

Na rynku dostępne są transportery w różnych rozmiarach i kształtach. Małe psy bez problemu zmieszczą się w modelach produkowanych z myślą o kotach. Najważniejsze jest to, aby wybrać transporter dobrej jakości, którego zwierze nie przegryzie i nie zniszczy podczas drogi. Większe psy będą wymagały bardziej przestronnych przestrzeni, dlatego transporter musi być większy.

Transporter do podróży lotniczej

Jeżeli wybieramy się z psem w podróż zagraniczną, należy pamiętać, że transporter musi spełniać przepisy lotnicze. Na stronie linii lotniczych z pewnością znajdziemy informacje o preferowanych wymiarach oraz typie transportera do przewożenia zwierząt. W tym wypadku dużą rolę odgrywa wielkość zwierzęcia.

Bezpieczeństwo zwierząt podczas podróży to bardzo ważna kwestia, pamiętajmy, aby dobrze zabezpieczyć pupila w trakcie podróży, aby nie stwarzał zagrożenia ani dla nas, ani dla siebie samego.

You Might Be Interested In