21 października, 2020 #Zwierzęta

Mata dla psa- sprytny sposób na naukę czystości

Nauka czystości u psa to nie lada wyzwanie, zarówno dla właścicieli, jak i dla szczeniaka. Podobnie jak przy każdej innej nauce zdarzają się psy, które uczą się tego nawet w dwa tygodnie, oraz takie, które na naukę potrzebują kilku miesięcy. Jak sobie pomóc?

Najlepiej zacząć jak najwcześniej

Szczeniaki od urodzenia instynktownie wiedzą, że nie należy załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych na legowisku. Dobrze jest, jeśli hodowca, od którego bierzemy psa też o tym pamięta i odpowiednio przygotuje przestrzeń dla szczeniaków. Dużym wsparciem może być wykorzystanie specjalnych mat dla psów i obłożenie nimi legowiska. Dzięki temu szczeniaku już od pierwszych dni życia będą przyzwyczajone, że to odpowiednie miejsce by załatwiać swoje potrzeby.

Mata dla psa w domu

Trudno jest oczekiwać od szczeniaka, że w kilka dni zacznie załatwiać swoje potrzeby tam, gdzie tego chcemy, a przede wszystkim, że wstrzyma się z nimi do spaceru. By oszczędzić sobie nerwów, które wcale nie przyspieszają nauki warto w domu położyć matę do nauki czystości, która doskonale zaabsorbuje wilgoć w razie potrzeby.

Ważne jest jednak by mata dla psa była dość duża, by łatwo mu było w nią trafić. Matę warto położyć pod drzwiami wyjściowymi, lub innym miejscem, w którym chcemy by pies sygnalizował chęć wyjścia za potrzebą. Dzięki temu, gdy nie uda mu się wytrzymać dość długo, oszczędzimy sobie sprzątania.

Mata dla psa – oferta online

You Might Be Interested In