05 grudnia, 2021 #Biżuteria

Złote kolczyki – kwintesencja ponadczasowej elegancji

Złote kolczyki to rodzaj biżuterii cechującej się ponadczasową elegancją, która od zawsze była, jest i będzie modna. Stanowią one subtelny detal, który rozświetla twarz oraz nadaje jej atrakcyjny wygląd. Co ważne kolczyki ze złota cechuje duża uniwersalność, ponieważ mogą być z powodzeniem zestawiane zarówno z codzienną jak i wyjściową stylizacją.

Z czego wynika popularność kolczyków ze złota?

Złote kolczyki cieszą się niesłabnącą popularnością. Są cenione oraz pożądane ze względu na swoje unikalne właściwości. Wspaniale łączą się z kamieniami szlachetnymi czy minerałami. Ponadto są one produktem, który niezmiernie rzadko powoduje podrażnienia czy reakcje alergiczne. Złoto jest trwałe, odporne na działanie wody oraz jest materiałem cieszącym się swoistym prestiżem.

Różnorodność modeli

W szerokiej ofercie sprzedażny dostępne są różnorodne modele kolczyków. Złote kolczyki (więcej) mogą być zróżnicowane pod względem barwy. W tym przypadku wyróżnić można typowe żółte złoto, jak również delikatne złoto białe czy romantyczne złoto różowe. Odcień złota powinien korespondować z typem karnacji. Panie o parcelowanej cerze mogą wybierać złoto w jasnym odcieniu, które cechuje się większym dodatkiem srebra, natomiast kobiety o cerze oliwkowej korzystnie będą wyglądały w towarzystwie złota o ciepłym odcieniu. Kolczyki wykonane ze złota mogą się różnić nie tylko odcieniem metalu, ale również jego kształtem. Podłużne kolczyki powinny być wybierane przez kobiety o owalnym kształcie twarzy. Takie zestawienie nadaje jej prawidłowe proporcje. Kobiety o kształcie twarzy trójkątnej lub podłużnej mogą wybierać z kolei drobne kolczyki w formie wkrętów.

Wybór kolczyków w zależności od stylizacji

Kształt kolczyków powinien korespondować z daną stylizacją. W tym przypadku długie kolczyki będą wspaniale komponować się z wieczorową suknią, podczas gdy drobne kolczyki mogą być noszone na co dzień. Modne kolczyki w kształcie koła można zestawiać z golfami oraz bluzkami o dekoltach, które delikatnie odsłaniają ramiona oraz podkreślają subtelny kształt karku i szyi.

You Might Be Interested In