17 kwietnia, 2022 #Biżuteria

Idealny srebrny łańcuszek – trzy najciekawsze typy

łańcuszek srebrny

Choć biżuteria kojarzy nam się przede wszystkim z kobietami i wybieranymi przez nie stylizacjami, mamy do czynienia z regułą, od której istnieje przynajmniej jeden wyjątek. Jest nim łańcuszek srebrny, a więc ten rodzaj biżuterii, po który chętnie sięgają także panowie. Często można usłyszeć, że jest to rozwiązanie uniwersalne, idealnie sprawdzające się jako prezent. Zakup srebrnego łańcuszka jest też z pewnością znacznie mniej skomplikowany niż wybór kolczyków lub bransoletki. Jeśli ma być jeszcze łatwiejszy, warto zapoznać się z najpopularniejszymi rodzajami łańcuszków srebrnych.

Po pierwsze – pancerka

Srebrny łańcuszek typu pancerka zwraca na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na trwałość i wyrazistość. Bazuje na spłaszczonych ogniwach, jego znakiem rozpoznawczym są przy tym również wyraźnie spłaszczone brzegu. Bardziej nowoczesne łańcuszki srebrne tego typu charakteryzują się również różnego rodzaju wyżłobieniami. W sprzedaży nie brakuje również modeli spłaszczonych pośrodku. Łańcuszek srebrny w tym sklepie zwraca na siebie uwagę, bo bardzo dobrze odbijają światło. Są więc świetnym przykładem biżuterii dla osób ceniących sobie wyrazistość kolejnych rozwiązań.

łańcuszek srebrny

Po drugie – Singapur

Ten typ srebrnego łańcuszka przywodzi zwykle na myśl skręconą pancerkę. Jego charakter jest jednak zdecydowanie bardziej delikatny. Jest modelem dyskretniejszym, można jednak liczyć na to, że wzmocni dekoracyjność i efektowność kreacji. Sięgają po niego przede wszystkim panie. Przyjmuje się przy tym, że jest to rodzaj biżuterii sprawdzający się przede wszystkim podczas oficjalnych wyjść.

Po trzecie – ankier

Uważny obserwator, który przygląda się łańcuszkom srebrnym ankier, szybko dostrzeże, że mają wiele wspólnego z łańcuchami, na których montuje się kotwice. Mają prostą konstrukcję pozbawioną zdobień, są więc idealnym przykładem biżuterii do noszenia na co dzień. Przeważnie bazują na okrągłym lub owalnym ogniwie łączącym kolejne dwa, choć bez trudu można znaleźć także modele o znacznie mniej regularnym kształcie.

You Might Be Interested In