15 sierpnia, 2021 #Biżuteria

Nieśmiertelnik z grawerem – unikalna, ale i praktyczna biżuteria

nieśmiertlenik z grawerem

Unikalna biżuteria może sięgać do bardzo różnych tradycji i odległej historii. Tak właśnie jest w przypadku nieśmiertelników, które kiedyś pełniły tylko funkcję czysto praktyczną, a dzisiaj są modnym elementem męskich i damskich stylizacji. Co warto o nich wiedzieć?

Nieśmiertelnik – krótka historia

Zakłada się, że były one już używane w czasach starożytnych, ale brakuje na to konkretnych dowodów. Pewne jest natomiast, że nosili je już żołnierze w czasie wojny secesyjnej oraz pierwszej i drugiej wojny światowej. Ich cel był bardzo praktyczny – miały ułatwić identyfikację osoby, która została ranna lub straciła życie na polu walki. Nie zawsze nieśmiertelnik z grawerem tutaj miał formę blaszki. Mogła to być również drewniana kapsułka, w której znajdowała się kartka z danymi lub kawałek materiału naszytego na ubranie żołnierza.

Nieśmiertelnik srebrny jako unikalna biżuteria

W przypadku wygrawerowanego nieśmiertelnika srebrnego sprawa przedstawia się bardzo jasno – pełni on nie tylko funkcje praktyczne, ale jest również rodzajem unikalnej biżuterii. Bardzo często bywa prezentem dla bliskiej osoby, która wcale nie musi być żołnierzem, ale na przykład podróżnikiem. Dzięki temu pewne jest, że bliscy zawsze dowiedzą się o jego losie.

Na srebrnej płytce graweruje się najczęściej podstawowe informacje, czyli imię, nazwisko, adres, grupę krwi i wyznanie. Coraz częściej jednak na nieśmiertelniku srebrnym jako rodzaju oryginalnej biżuterii zamiesza się inne treści, np. motto życiowe, wyznanie czy modlitwę – wszystko zależy od osobistych preferencji.

You Might Be Interested In