11 lutego, 2018 #Uroda i zabiegi

Kosmetyki do wysuszonej skóry

maslo do ciala

Kobiety często borykają się z problemem suchej, niewłaściwie nawilżonej skóry. Do pogorszenia jej stanu przyczynia się między innymi promieniowanie słoneczne czy emitowane przez lampy w solarium, zmiana temperatur, jak również naturalne procesy starzenia, przez które skóra stopniowo zatraca zdolność utrzymywania wody. Przesuszeniom można jednak przeciwdziałać stosując odpowiednie kosmetyki. Należy do nich na przykład masło do ciała.

Nawilżenie na najwyższym poziomie

Masła do ciała (nazywane także musami) są dużo bardziej tłuste niż tradycyjne balsamy czy kremy, dlatego posiadają intensywne właściwości nawilżające. Dzięki nim skóra staje się miękka w dotyku, gładka i sprężysta. Mają gęstą konsystencję, dzięki czemu łatwo rozprowadzają się po ciele. Często posiadają także intensywny zapach, który utrzymuje się na skórze długo po nałożeniu preparatu.

Kiedy warto stosować mus do ciała

Mus kosmetyczny jest odpowiednim kosmetykiem przede wszystkim dla osób, których skóra potrzebuje wyjątkowo intensywnego nawilżenia. Jest przydatny zwłaszcza w sezonie zimowym, ponieważ działanie niskim temperatur sprzyja jej przesuszaniu. Najlepiej sprawdza się w partiach ciała szczególnie narażonych na łuszczenie się naskórka, na przykład na łokciach i kolanach. Musu do ciała nie poleca się natomiast osobom, które charakteryzują się cerą ze skłonnościami do przetłuszczania się. W tym wypadku lepiej zastosować balsamy lub inny preparat o lżejszej konsystencji.

You Might Be Interested In