06 grudnia, 2022 #Uroda i zabiegi

Jakie kremy na popękane pięty są skuteczne?

krem do stóp

Estetycznie wyglądające stopy są atutem i jednoczesną oznaką dbania o własne ciało, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Jednak nie zawsze można pochwalić się nieskazitelnym ich wyglądem, zwłaszcza podczas zmagań z pękającymi piętami. Skutecznie odbiera to pewność siebie oraz ogranicza korzystanie z wakacyjnych rozrywek, wymagających odsłonięcia tej partii ciała, kąpieli wodnych czy nawet noszenia skąpego obuwia latem. Jak zatem radzić sobie z pękającymi piętami?

Maść czy krem na pękające pięty – co wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego specyfiku do pięt, warto zwrócić uwagę na poszczególne jego właściwości, odpowiedzialne za należycie pełnione funkcje. Kremy na popękane pięty powinny wykazywać działanie nawilżające oraz regenerujące, co umożliwi wygładzenie przesuszonych partii skóry, przyspieszoną odbudowę naruszonego naskórka oraz zmniejszenie dyskomfortu związanego z ich szorstkością. Innym wyborem jest maść na pękające pięty, która od swojego kremowego odpowiednika różni się głównie bardziej zwartą konsystencją oraz stosunkowo szybszym wchłanianiem składników aktywnych, a także sposobem nakładania, który łatwiejszy jest w przypadku bardziej wodnistego kremu. Aczkolwiek działanie obu tych produktów jest zbliżone i wybór któregokolwiek z nich zależny jest od własnych preferencji.  

Co powinien zawierać w składzie skuteczny krem na pękające pięty?

Skuteczność kremów do popękanych pięt uzależniona jest od zawartych w nich składników. Nie bez znaczenia jest również ich stężenie, które im wyższe, tym powoduje lepsze rezultaty, natomiast komponenty w spisie składu podane są chronologiczne, od tego, który znajduje się w największej ilości, co także jest wskazówką na temat zawartości danego kremu. 

Najskuteczniejszymi składnikami są:

  • mocznik, wykazujący działanie silnie nawilżające, w wyniku zdolności zatrzymywania cząsteczek wody wewnątrz naskórka. Zapewnia gładkość i niweluje uczucie szorstkości, 
  • lanolina, odpowiadająca za natłuszczenie i ochronę przed wysuszeniem,
  • gliceryna, jest nawilżaczem, który dostarcza skórze pięt odpowiedniego nawodnienia oraz przyczynia się do regeneracji powstałych pęknięć,
  • wyciąg z lnu, zapewnia ukojenie oraz łagodzi spękaną skórę pięt, przyspieszając powrót do pierwotnego ich stanu. 

Jak przygotować pięty przed nałożeniem kremu na pękające pięty? 

Dla lepszej skuteczności preparatów kosmetycznych przed rozpoczęciem kuracji zalecane jest zmiękczenie skóry stóp, poprzez ich kilkuminutowe wymoczenie w ciepłej wodzie. Po tym etapie warto złuszczyć zbędny, suchy naskórek na piętach, co odsłoni docelowe miejsca, które mają zostać potraktowane kremem. Zalecane jest stosowanie kosmetyku na noc, aby składniki aktywne miały więcej czasu na skuteczne zadziałanie, jednak w przypadku bardziej wymagającej skóry, krem na pękające pięty można aplikować kilka razy w ciągu dnia, w zależności od potrzeb.

You Might Be Interested In