08 kwietnia, 2019 #Edukacja

Jak przygotować się do zwiedzania Barcelony?

Barcelona - widok na miasto

Barcelona to ogromne i kosmopolityczne miasto. Na jej ulicach można usłyszeć wiele języków z różnych stron świata. Na prawie każdej ulicy jest zabytek, atrakcja turystyczna… albo chociaż kawiarnia, którą ciężko ominąć. Jak przygotować się na zwiedzanie Barcelony?

Dobry przewodnik turystyczny po Barcelonie

Jeżeli nie planujesz wziąć udziału w zorganizowanej wycieczce, to koniecznie powinieneś dowiedzieć się, co warto zobaczyć w Barcelonie. Nie chodzi tu tylko o sztampowe i najbardziej popularne miejsca do zwiedzania. Zastanów się, co cię interesuje. Czy chcesz uniknąć tłumów? Chcesz poznać historię? A może dobrze się bawić? A może po prostu masz ochotę poleżeć na plaży? Zwiedzanie Barcelony może mieć różne oblicza – polecam tutaj świeży artykuł o zwiedzaniu Barcelony w portalu Zaradnik.

Samodzielne poznawanie miasta nie jest łatwe, ale daje dużo wolności. Jeżeli nie lubimy tłumów to wybierzmy się na boczne uliczki Barii Gottic, a nie do Sagrada Familia. Będąc częścią zorganizowanej grupy, nie mamy właściwie wpływu na plan wycieczki. Zwiedzając Barcelonę na własną rękę, najważniejsze jest opracowanie planu zwiedzania jeszcze przed przyjazdem do Katalonii. W ten sposób czas spędzony na jej terenie, będzie można wykorzystać najowocniej.

Sporo gotówki

Przygotowując się do zwiedzania Barcelony warto wyposażyć się w odpowiednią ilość gotówki. Pieniądze są niezbędne do zakupu biletów wstępu, które obowiązują przy wejściu do większości atrakcji turystycznych miasta. Koszta można oszacować dzięki oficjalnym stronom internetowym tych punktów. Nie znaczy to jednak, że za wszystko, co warto zobaczyć w Barcelonie, trzeba płacić. Jeżeli jednak wybierzemy się na bezpłatny punkt widokowy na wzgórzu Tibidabo, to szkoda byłoby nie skorzystać z płatnej już zabawy w parku rozrywki, prawda? Oszacowując potrzebną kwotę, należy wziąć pod uwagę nieprzewidziane wydatki. Nie można jednak przesadzać. Noszenie przy sobie zbyt dużej ilości pieniędzy lub trzymanie jej w plecaku, czy tylnej kieszeni – jest wyłącznie kuszeniem kieszonkowców, którzy kochają zatłoczone miasta pełne turystów.

You Might Be Interested In