20 lipca, 2018 #Edukacja

Nowoczesne narzędzia do malowania dla najmłodszych

BRUSHMARKER

Większość dzieci lubi malować. Maluchom zazwyczaj wręcza się grube kredki ołówkowe, które łatwo jest utrzymać małej rączce, a także miękko prowadzi się je po papierze. Natomiast starsze dzieci chętniej sięgają po kolorowe flamastry. Ich minusem jest jednak to, że szybko wysychają, a ich końców łatwo ulegają zepsuciu.

Innowacyjne mazaki, czyli promarkery

Standardowy mazak dla małych artystów nie stanowi najlepszego rozwiązania – przebija papier, rozlewa się, błyskawicznie się niszczy. W związku z tym warto zainwestować w nowoczesne flamastry, czyli promarkery dla dzieci. Są to innowacyjne produkty, dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, od delikatnych pasteli, poprzez intensywne neony, aż po pisaki metaliczne. Niektórzy producenci oferują niemal 150 odcieni. Półprzezroczysty tusz na bazie alkoholu sprawia, że markery dla dzieci pozwalają na wykonywanie bardzo dokładnych, cieniowanych rysunków. Tymczasem dwie końcówki, cienka i szeroka, umożliwiają prowadzenie precyzyjnych linii oraz wykonywanie starannych wypełnień.

Zalety profesjonalnych promarkerów

Oryginalny promarker plastyczny jest nietoksyczny, cechuje się też intensywnością barw, które nie blakną. Ponadto promarkery można wykorzystywać do rysowania na szkle, drewnie oraz na tworzywach sztucznych. Produkty są dostępne w zestawach, jednak można również kupować pojedyncze sztuki.

You Might Be Interested In