07 czerwca, 2017 #Edukacja

Czy dodatkowe zajęcia dla dzieci mają sens?

Zachęcanie dzieci do rozwijania swoich zainteresowań oraz próbowania nowych aktywności ma ogromny wpływ na ich rozwój i dalszą przyszłość. Obecnie wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców już w żłobkach możemy znaleźć ofertę zajęć dodatkowych dla maluchów.

Szkolenia językowe dla dzieci

Rodzice często mają dylemat i zastanawiają się, czy jest sens posyłać kilkuletnie dzieci na dziecięce szkolenia językowe. Specjaliści są jednak zgodni – wczesne oswojenie i osłuchanie dziecka z językiem obcym ma wpływ na jego dalszą naukę, rozwija zasób słów. Proponowane przez żłobki i przedszkola, jak również szkoły prywatne dla dzieci szkolenia językowe to zdecydowanie oferta godna uwagi.

Zajęcia ruchowe

Oprócz zajęć językowych, w placówkach edukacyjnych można znaleźć również ofertę na zajęcia skupiające się na nauczeniu dzieci świadomości własnego ciała, rytmu oraz pracy z muzyką. Zajęcia te polecane są przez psychologów dziecięcych – doskonale stymulują harmonijny rozwój dziecka, uczą współpracy w grupie, prawidłowej postawy, ale przede wszystkim są doskonałą zabawą dla dzieci.

Zajęcia dodatkowe dla dziecka nie są obowiązkowe, jednak warto jest wspomóc rozwój malucha i dobrać dla niego takie zajęcia, które będą nie tylko bawiły, ale również uczyły.

 

You Might Be Interested In