14 czerwca, 2017 #Uroda i zabiegi

Manicure japoński – szkodzi czy pomaga?

W nawiązaniu do tego artykułu: http://easywaxing.pl/pl/o-nas/blog/manicure-blog/co-to-jest-manicure-japonski o manicure japońskim, pragnę dorzucić parę słów od siebie – zapraszam do lektury!

Japońska metoda stylizacji i pielęgnacji paznokci, znana jako manicure japoński, cieszy się dużą popularnością wśród zwolenniczek naturalnych metod dbania o urodę. Czasem jednak kobiety narzekają, że zabieg ten, który miał nie tylko zapewnić paznokciom piękny wygląd, ale i wzmocnić je, osłabił płytki, sprawił, że stały się cienkie i bolesne. Czym może to być spowodowane?

Przesada nigdy nie jest dobra

Przed wykonaniem manicure japońskiego, tak samo jak w przypadku innych metod stylizacji paznokci, trzeba nieznacznie zmatowić płytkę paznokcia. Ma to na celu jej wygładzenie, a także zapewnienie przyczepności paście. Jeśli matowienie wykona się zbyt mocno i zeszlifuje się znaczą warstwę paznokcia, może to zaskutkować pojawieniem się wyżej wymienionych obaw. Może się tak zdarzyć również wtedy, gdy manicure wykonuje się zbyt często (optymalna częstotliwość to co dwa tygodnie) i przy tym zawsze matowi płytki. Bardzo ważne jest, by robić to jedynie na tej części paznokcia, która odrosła od czasu poprzedniego zabiegu, gdyż matowiona poprzednio płytka jest już gładka i w ten sposób można ją nadmiernie zeszlifować.

Gdy postępuje się, mając na uwadze tę kwestię, nie ma mowy, by manicure japoński zaszkodził, może tylko pomóc!

You Might Be Interested In