19 lutego, 2018 #Dla dzieci

Idealna pamiątka chrztu świętego

 

Chrzest to doprawdy bardzo ważny dzień w życiu malutkiego człowieka, jak i jego rodziców. W szczególności w naszej kulturze i tradycji jest obchodzony bardzo szczególnie. Problemem dla gości zaproszonych na to wielkie wydarzenie jest zazwyczaj wybór pamiątki chrztu. Praktyczne prezenty są w porządku, ale z okazji takiego święta powinno wybrać się raczej podarunek, który będzie pamiątką na całe życie.

Medalik popularną pamiątką chrztu

Bardzo często wybieranym prezentem, głównie przez rodziców chrzestnych lub dziadków, jest medalik. Taka pamiątka chrztu nadaje się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Chrzest to w końcu wydarzenie religijne, więc medalik z wizerunkiem Matki Boskiej to jak najbardziej trafiony prezent, który z pewnością będzie pamiątką na całe życie. Jeśli dodatkowo będzie wygrawerowane na nim imię dziecka i data chrztu – prezent stanie się niepowtarzalny i wyjątkowy. Jeśli planujemy dokupić do medalika również łańcuszek – należy pamiętać o odpowiedniej długości. W końcu prezent po raz pierwszy będzie prawdopodobnie założony dopiero w dniu Pierwszej Komunii Świętej.

Złote kolczyki dla dziewczynek

Z prezentem dla dziewczynek jest trochę łatwiej, ponieważ z pamiątek na całe życie możemy wybrać również piękne, złote kolczyki. Jest to również praktyczniejszy prezent, ponieważ uszy można przekłuwać bardzo szybko, więc dziewczynka prawdopodobnie szybko zacznie się z prezentu cieszyć.

Srebrne smoczki i grzechotki

Popularnym ostatnio prezentem są również grzechotki i smoczki wykonane ze srebra, na których wygrawerowane jest imię i data chrztu. Czasem można je otworzyć. Jest to doskonałe miejsce na przechowywanie np. pierwszego ząbka.

You Might Be Interested In