01 października, 2017 #Uroda i zabiegi

Depilacja bez tajemnic

Jeszcze kilkanaście lat temu włoski na kobiecym ciele nie budziły u nikogo ani zdziwienia, ani większych kontrowersji. Obecnie jednak depilacja jest zabiegiem bardzo powszechnym, a usuwanie zbędnego owłosienia dla wielu pań stanowi kwestię nie tylko estetyki, ale i higieny.

Jakie obszary się depiluje?

Depilacja najczęściej wykonywana jest na obszarze pach i nóg. Wiele pań decyduje się także na pozbycie się owłosienia z okolic bikini – zwłaszcza w sezonie letnim. Niektóre kobiety, zwłaszcza te o bardziej widocznym owłosieniu – usuwają włoski z rąk czy znad górnej wargi.

bikini brazylijskie z paseczkiem

Depilacja okolic bikini

To temat dla wielu pań dość krępujący i wciąż nieco wstydliwy. Istnieje kilka rodzajów usuwania owłosienia z okolic intymnych. Klasyczna depilacja bikini obejmuje okolice pachwin, brazylijska depilacja bikini (do zobaczenia w Easywaxing) natomiast oznacza pozbycie się wszystkich włosków z okolic miejsc intymnych oraz pośladków. Wiele pań obawia się wykonywania brazylijskiej depilacji okolic bikini w gabinecie kosmetycznym, obawiając się uczucia wstydu.

Są to jednak obawy niesłuszne. Taki rodzaj depilacji jest obecnie na porządku dziennym i nie bez powodu znajduje się w ofercie niemal każdego gabinetu kosmetycznego. Warto też pamiętać, że kosmetyczka jest profesjonalistką, a takie zabiegi to dla niej codzienność.

You Might Be Interested In