01 listopada, 2018 #damskie zegarki

Damskie zegarki w roli biżuterii

Ładny zegarek, poza swoim praktycznym zastosowaniem, również doskonale sprawdzi się w roli biżuterii. Odpowiedni wybór zegarka może sprawić, że już zawsze z chęcią będziemy go nosić, często nawet zastępując nim inną biżuterię. Dlatego wybór odpowiedniego zegarka warto dobrze przemyśleć.

Dziś funkcję odmierzania czasu w dużej mierze spełniają telefony komórkowe. To jednak nie oznacza, że damskie zegarki przestały funkcjonować. Wręcz przeciwnie. Dziś damskie zegarki są ozdobą, biżuterią. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu zegarkami (kreują je największe domy mody) zegarki wyszły z ram odmierzaniu czasu i dzisiaj tworzone są z równą pieczołowitością, co biżuteria. Podobnie też wyglądają. Nikogo nie dziwi zegarek wysadzany kamieniami szlachetnymi, czy w kolorze różowego złota. Ozdobne bransoletki pełnią taką samą funkcję jak te standardowe.

 

Jednak by damskie zegarki pełniły funkcję ozdobną, konieczne jest dobranie również odpowiedniego wzoru i fasonu. Filigranowym kobietom zaleca się noszenie delikatnych zegarków na cienkim pasku. To sprawi, że ich sylwetka nie będzie przytłoczona, a zegarek nadal będzie pełnił funkcje ozdobne. Panie wysokie czy większej postury mogą pozwolić sobie na ciężkie, szerokie bransolety i zegarki mocno zdobione. Im taki przepych nie zaszkodzi. Gdy jednak chcemy mieć zegarek ponadczasowy, najlepiej wybrać najbardziej klasyczny model (np. na cienkiej, złotej bransolecie). Tego typu damskie zegarki nigdy nie wyjdą z mody.

 

You Might Be Interested In