29 września, 2018 #Wesela oraz śluby

Zachwycający pierwszy taniec

tradycyjny pierwszy taniec ślubny

Każda młoda para ma moment, w którym cała uwaga zgromadzonych na weselu gości skupia się właśnie na nich. Na chwilę milkną rozmowy, a oczy wszystkich zwrócone są w stronę młodych. Ten moment to czas pierwszego tańca, którym nowożeńcy oficjalnie rozpoczynają taneczną część zabawy.

Zachwycający pierwszy taniec

Młodzi chcą zachwycić pierwszym tańcem, bardzo często trenują wiele tygodni przed imprezą, aby wybrany układ udało się odtworzyć perfekcyjnie. Wiele par decyduje się nawet na udział w lekcjach tańca, aby nauczyć się walca, rumby  czy tanga. To chyba najpopularniejsze tance, które wybierają młode pary. Szczególnie rumba i tango są pełne namiętności i pasji. Walc to bardziej klasyczny wybór.

Oprawa muzyczna pierwszego tańca

Piosenki na pierwszy taniec –> kliknij by sprawdzić przykłady <– muszą na długo wpadać w pamięć. Dobrze, jeżeli w jakikolwiek sposób kojarzą się z konkretną młodą parą, ale nie musi być to regułą. Najważniejsze, by dobrze pasowały do wybranego układu tanecznego. Muzyka musi bowiem grać w duszy. Lepszym rozwiązaniem jest zatem wybranie muzyki, do której następnie dobierze się układ i kroki, niż na odwrót. To muzyka wybrana na pierwszy taniec w dużym stopniu determinuje, czy będzie do niej można zatańczyć tango, rumbę, czy inny taniec towarzyski.

You Might Be Interested In