03 stycznia, 2019 #Modnie obuwie

Z czego wykonane bywają klapki damskie?

Kiedy mówimy o klapkach, przeważnie każdy wie, jakiego rodzaju obuwia to określenie dotyczy. Trzymają się one stopy za pomocą szerszego lub wąskiego paska. Nie zasłaniają pięty, a często także palców. Jednak klapki damskie mogą być wykorzystywane przy różnych okazjach i od tego zależy, z czego powinny być one wykonane.

Klapki to różnorodność

Różnorodność klapek damskich wynika z faktu, że panie chodzą w nich przy różnych okazjach:

– na basen,

– na spacer,

– na plażę,

– po domu

i nie tylko. Dlatego własnie warto wybrać odpowiednią parę klapek w zależności od tego, w jaki sposób będą użytkowane.

klapki arturo vicci

na zdjęciu klapki damskie z kolekcji Arturo Vicci

Klapki z gumy lub pianki

Klapki z tego typu materiałów sprawdzają się na basenie, na plaży i wszędzie tam, gdzie mogą łatwo ulec zamoczeniu, a powinny same szybko wyschnąć. Czyli – równie dobrze – sprawdzą się podczas sprzątania w domu, w tym podczas mycia podłóg oraz podczas podlewania ogródka..

Klapki z materiału syntetycznego

Tego typu klapki często wyglądają, jakby były np. wykonane z drewna, Bywają zdobione np. futerkiem. sprawdzają się jako domowe kapcie lub obuwie wykorzystywane w miejscu pracy.

Klapki z drewna z innymi dodatkami

Klapki drewniane czasem przypominają chodaki, a innym razem – kiedy dodatkowo dodano do nich np. futerko – przypominają wygodne i ciepłe zarazem pantofle. W obydwu tych przypadkach sprawdzają się w domu, a jako chodaki także na krótkich trasach spacerowych.

Klapki na cały rok

Dzięki temu, że klapki bywają wykonane z tak różnych materiałów, przydają się przez cały rok – zarówno we wnętrzach, jak i podczas spacerów.

You Might Be Interested In