08 czerwca, 2017 #Odzież

Sukienka damska a figura

Sukienki damskie to niezbędny element każdej kobiecej garderoby. Potrafią rewelacyjnie podkreślić wszystkie atuty figury oraz ukryć wszelkie niedoskonałości. Projektanci zdają sobie sprawę z różnych mankamentów przeciętnych sylwetek, dlatego wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i wciąż starają się udoskonalić istniejące już fasony.

Różne materiały dla różnych sylwetek

Rozwój technologii tkanin ma niemałe znaczenie w doskonaleniu fasonów i dopasowywaniu ich do kobiecych sylwetek. Często to właśnie od materiału zależy, jak sukienka będzie układała się na ciele, w dodatku to wybór wzoru lub postawienie na jednolity odcień decyduje o charakterze całej kreacji. Kilka sukienek w podobnym kroju może inaczej prezentować się na sylwetce i to właśnie ze względu na strukturę materiału. Należy więc mieć to na uwadze przy wyborze odpowiedniej.

Dwie główne zasady

Przy wyborze sukienki damskiej w Yups należy odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania – na jaką okazję wybieramy sukienkę, a przede wszystkim dla kogo. O ile dopasowanie sukienki do okazji nie nastręcza większych trudności, o tyle problemem może się okazać wybór odpowiedniego fasonu. Sukienkę kupujemy dla siebie, a nie dla modelki, która jest w nią ubrana na reklamie. Oznacza to, że to, co podoba się nam na zdjęciu, na nas może wyglądać już zupełnie inaczej. I przeciwnie – modelka, która ma inne proporcje, może wyglądać przeciętnie w sukience, która na nas będzie leżała świetnie. Warto być więc otwartym na różne możliwości i próbować wielu, nie zawsze oczywistych rozwiązań.

You Might Be Interested In