28 sierpnia, 2017 #Uncategorized

Srebro 925 i jego właściwości

Srebro 925 należy do najczęściej kupowanego przez klientów kruszcu z uwagi na swoje zastosowanie i właściwości, a także wspaniałą prezencję.

Co oznacza identyfikator 925?

Odpowiednie oznaczenie na biżuterii świadczy o jej wartości, która aleje wraz z niższą próbą srebra. Klienci jednak musza wiedzieć, że istnieją wyroby w 100% wykonane ze srebra, ponieważ jest to metal miękki. Wszelkie domieszki innych metali zapewniają mu doskonałą wytrzymałość i odporność. Srebro określone próbą 925 oznacza, że w danym wyrobie srebro stanowi 92,5%. Jest to bardzo wartościowa i często spotykana próba.

Jak rozpoznać prawdziwe srebro?

Niestety w naszej szarej rzeczywistości niektórzy chętnie sprzedają produkty posrebrzane lub pozłacane reklamując je hasłem „czyste srebro”. Jak zatem sprawdzić ich wiarygodność? Srebro 925 jest metalem dość delikatnym i miękkim, dlatego wystarczy zarysować powierzchnię biżuterii paznokciem. Przy wysokiej próbie pozostanie delikatny ślad. Można również zdecydować się na próbę dźwiękową, ponieważ srebro 925 pod wpływem stuknięcia monetą charakterystycznie dźwięczy. Ponadto należy podkreślić, że jest ono całkowicie bezwonne, dlatego jakikolwiek metaliczny zapach może świadczyć o domieszce miedzi, a tym samym niższej próbie kruszcu.

You Might Be Interested In