12 kwietnia, 2023 #Higiena

Płyny do płukania ust pomagają w codziennej higienie

Dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważne, dlatego też warto stosować odpowiednie płyny do płukania jamy ustnej, które mogą stosować również dzieci czy alergicy. Warto zatem wiedzieć, jaki rodzaj płynu wybrać, aby efekty jego działania były widoczne praktycznie od razu.

Czemu warto stosować płyny do płukania jamy ustnej bez alkoholu?

Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju płyny mogą stosować najmłodsi domownicy i tym sposobem bezpiecznie i prawidłowo dbają o swoją higienę. Dobrze jest też wspomnieć, że płyny do płukania ust powinny być stosowane, gdyż:

  • zapobiegają rozwojowi próchnicy,
  • pomagają utrzymać prawidłową mikroflorę,
  • wzmacniają dziąsła,
  • usuwają płytkę bakteryjną.

Warto zaznaczyć, że tego rodzaju płyny są oferowane o różnych zapachach czy smakach, przez co każdy może je dopasować do swoich potrzeb. Co ważne, to płyny do płukania są łatwe w obsłudze i można je stosować praktycznie po każdym posiłku. Zaleca się, aby płyny te były stosowane regularne, dzięki czemu jama ustna jest cały czas pod ochroną.

Jak prawidłowo stosować płyn do jamy ustnej?

Płyn ten można stosować na różne sposoby, jednak należy pamiętać, że mimo iż w składzie nie ma alkoholu, to nie można go połykać. Dobrze jest zatem płyny do płukania ust używać przed lub po szczotkowaniu zębów. Zaleca się także stosowanie płynów do płukania także między posiłkami, zwłaszcza gdy czuje się dyskomfort w trakcie jedzenia lub picia. Płyn należy przelać do zakrętki, w której najczęściej jest także narysowana miarka, która pozwoli precyzyjnie odlać odpowiednią ilość.

Na płukanie jamy ustnej dobrze jest poświęcić kilka do kilkunastu minut, przez co działanie płynu będzie skuteczne i obejmie nie tylko dziąsła czy zęby, ale również język. Gdy płyn stosują dzieci, to musi być wówczas obecny także dorosły, który będzie kontrolował dziecko przy tej czynności, dzięki czemu będzie pewność, że płyn nie zostanie połknięty. Po zastosowaniu płynu należy dokładnie zakręcić butelkę i odstawić w bezpieczne miejsce.

Warto wspomnieć, że płyny do płukania jamy ustnej są oferowane zarówno w sklepach, jak i aptekach stacjonarnych oraz internetowych. Tym sposobem ma się wiele możliwości wyboru i można wybrać taki płyn, który będzie świetnie dopasowany do naszych potrzeb. Co więcej, to płyny te są dostępne także w zestawach z pastami lub szczotkami do mycia zębów, ale da się je też zakupić pojedynczo. Płyny do jamy ustnej są praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem, gdy chce się odpowiednio zadbać o zdrowi swoje i swoich najbliższych.

Płyny do płukania jamy ustnej bez alkoholu dostępne na stronie https://a-manada.pl/plyny-do-plukania-jamy-ustnej

You Might Be Interested In