01 lipca, 2017 #Wesela oraz śluby

Oprawa wesela – drobiazgi, które dodają uroku

Zwyczaje weselne w Polsce zmieniają się w ostatnich latach dość dynamicznie. Polacy stają się odważniejsi w realizacji swoich weselnych marzeń. Coraz częstsze są śluby tematyczne, uroczystości organizowane są w oryginalnych miejscach. Wzorce z innych krajów, zwłaszcza anglosaskich, szybko przyjmują się na naszym rodzimym gruncie. I choć na razie nie widać, żeby miał przyjąć się zwyczaj balowania tylko do północy, to inne zwyczaje chwyciły. Często są to drobiazgi, które stanowią jednak o ogólnym wrażeniu.

Drobiazgi, które tworzą klimat

Co takiego przyszło do nas z Zachodu? Na przykład zdjęcia dokumentujące dotychczasowy związek państwa młodych. Ładnie zaaranżowane wystawy stanowią część oprawy weselnej sali.

Księga gości weselnych także jest już w zasadzie normą. Pary kupują je gotowe albo zamawiają u introligatora.Czasami księga gości weselnych jest prezentem od druhny czy kogoś bliskiego. Każdy może napisać w niej coś od siebie a wesela gromadzą przecież także rzadko widywanych członków rodzin, więc ich wpisy są szczególnie cenne. Bywa, że księga uzupełniania jest na bieżąco także zdjęciami z polaroidu.

Przyjmuje się także miły zwyczaj dziękowania gościom za przybycie w formie krótkiego liściku.

Nie wszystko da się łatwo przenieść na polski grunt, ale dobre wzorce warte są wykorzystania.

You Might Be Interested In