11 maja, 2017 #Praca

Obozy językowe dla pracowników – dlaczego firmy chętnie je organizują?

Ostatnimi czasy pracodawcy o wiele chętniej niż kursy językowe organizują dla swoich podwładnych obozy językowe. Jaka jest przewaga obozów językowych dla pracowników nad kursami?

Podwójna korzyść

Wydaje się, że jeśli organizuje się dla pracowników obozy językowe zamiast kursów odnosi się podwójną korzyść. Nie tylko pracownicy nauczą się lepiej posługiwać językiem obcym, ale również się ze sobą zaprzyjaźnią. Dlaczego jednak jest to ważne dla pracodawcy, aby pracownicy się lubili? Okazuje się, że odpowiedź jest dosyć oczywista, im lepsza atmosfera w zespole pracowników, tym lepiej wywiązują się oni ze swoich obowiązków.

Inne korzyści

Jak się okazuje, obozy językowe dla pracowników (np. ze szkoły Glossa www.glossa.pl/glossa_s2/obozy+jezykowe) dają pracodawcom jeszcze inne korzyści, oprócz tych już wspomnianych. Między innymi chodzi o to, że wielu pracowników uznaje obozy językowe motywacją do pracy. Rzecz w tym, że pracownik wykonuje powierzone mu zadania lepiej, jeśli wie, że w zamian za to pracodawca zaoferuje mu udział w obozie językowym, czy też on dostanie jakąś inną nagrodę. Generalnie chodzi o to, że warto nagradzać pracowników. Można to robić na wiele sposobów, a obozy językowe dla pracowników należą do najlepszych form nagrody ponieważ są korzystne również z innych względów.

 

You Might Be Interested In