10 marca, 2018 #Uncategorized

Na co zwrócić uwagę, kupując obrączki ślubne?

Zakup obrączek ślubnych to ważny moment w przygotowaniach do ślubu. To w końcu wybór symbolu wspólnego życia na dobre i na złe, jaki obydwoje z małżonków powinni nosić z dumą i przyjemnością. Warto zatem poświęcić odpowiednio dużo czasu na znalezienie wymarzonego modelu, nie chodzić na kompromisy względem drugiej połówki tylko szukać tak długo, aż obydwie strony będą zadowolone.

Na co zwrócić uwagę, kupując obrączki ślubne?

Po pierwsze, należy określić półkę cenową, czyli ustalić ile można wydać na parę obrączek. Warto pamiętać o tym, że ich ceny mogą niesamowicie się różnić, również w zależności od tego, czy są zamawiane w dużym popularnym sieciowym salonie jubilerskim, czy u mniejszego producenta. Lepiej kupić obrączki wykonane ze złota jak najwyższej próby, ponieważ to biżuteria, która teoretycznie jest noszona nieustannie, zatem będzie narażona na sporo zadrapań czy innych uszkodzeń.

Kiedy zamówić złote obrączki ślubne?

Nie każdy wie, że w sklepach znajdują się jedynie atrapy służące do przymiarek. Nie ma tam wzorów do kupienia od ręki. Trzeba je zamówić na swój rozmiar, oraz z wybranym przez siebie grawerem – oczywiście to opcjonalnie. Zatem wyboru obrączek absolutnie nie można zostawiać na dwa czy trzy tygodnie przed planowanym ślubem. To zdecydowanie za późno i jest nikła szansa na to, że jakikolwiek salon przygotuje je na czas. Obrączki ślubne należy wybrać i zamówić najlepiej już trzy lub cztery miesiące wcześniej, tak by na spokojnie oczekiwać na ich realizację, nie denerwując się kurczącym się do ceremonii czasem.

 

You Might Be Interested In