10 kwietnia, 2022 #Ogród

Które preparaty na ślimaki są najczęściej używane przez ogrodników?

ślimak

Ślimaki bywają prawdziwym utrapieniem ogrodników, którzy tracą w ten sposób swoje uprawy. Na rynku przybywa różnych środków, które pomagają trwale pozbyć się tego problemu. Nazywane są one również moluskocydami. Które preparaty na ślimaki są używane przez ogrodników najczęściej? 

Najpopularniejsze preparaty na ślimaki 

Na rynku środków ochrony roślin przybywa nowych preparatów, które zwalczają pomrowy i pomrowiki. Są to rodzaje ślimaków bezmuszlowych, które najczęściej wyrządzają szkody w polskich ogrodach. Do ich zwalczania służą moluskocydy, czyli preparaty na ślimaki zawierające w swoim składzie: 

  • fosforan żelaza
  • metiokarb
  • metaldehyd

Silnie przyciągają one ślimaki, które są zwalczane przez kontakt z żołądkiem albo bezpośrednio przez skórę. Fosforan żelaza nie tylko wpływa niekorzystanie na zwierzęta, ale pełni też rolę nawozu sztucznego. Nie dziwne więc, że środki na jego bazie to najpopularniejsze preparaty na ślimaki

preparat na ślimaki

Gdzie warto kupować moluskocydy? 

Moluskocydy warto kupować na stronie otorolny.pl. Do wyboru są tu środki najlepszych firm, które zapewniają trwałe pozbycie się ślimaków. Można je kupić w formie granulek rozsypanych pomiędzy roślinami ogrodowymi. Preparaty na ślimaki tego rodzaju są odporne na wilgoć, kiedy zwierzęta ta najczęściej żerują na uprawach. Kontakt z granulkami powoduje odrętwienie i odwodnienie szkodnika. Trzeba zaznaczyć, że takie środki są w pełni bezpieczne w przypadku zwierząt domowych, które nie są narażone na zatrucie. 

You Might Be Interested In