19 sierpnia, 2017 #Hobby

Kreatywny prezent – kostka Rubika

Ikoną lat 80-tych wśród zabawek logicznych jest kostka Rubika. Oryginalna  magiczna kostka została wynaleziona w 1970 r. Jest złożona z 26 kwadratów ułożonych na każdej z 6 ścian kwadratu, które obracają się wokół osi prostopadłej do danej warstwy i przechodzącej przez środek kostki. Ilość kombinacji ułożeń takiej kostki sięga 43 trylionów.

Rubika kostka w prezencie – czemu nie!

Ta niepozorna zabawka nie tylko rozwija umysł, wymaga skupienia ale również jest idealnym wyzwaniem, którego nie można nie podjąć. Jest zabawką ponadczasową, praktycznie nie da jej się zepsuć. Możemy ją dostać w większości sklepów z zabawkami, w kioskach i sklepach z pamiątkami.

Dla kogo magiczna kostka Rubika?

Nie ma narzuconego progu wiekowego, jeśli dziecko interesuje się układankami i jest w stanie wysiedzieć w miejscu dłuższą chwilę to można z powodzeniem mu ją kupić. kostka Rubika idealna na prezent jest również dla dorosłych. Czemu zabawkami mają się bawić tylko dzieci? Zdecydowanie nie ma tu mowy o grupie docelowej, ta zabawka może zainteresować bardzo szerokie grono odbiorców. Świetnie wpływa na rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego, a jak wiemy ćwiczenie tej umiejętności sprawdza się w każdym wieku.

You Might Be Interested In