18 maja, 2017 #Dla dzieci

Kostka Rubika Mirror

Kostka Rubika to jedna z najpopularniejszych trójwymiarowych łamigłówek. Odkąd została wynaleziona w 1976 roku, zyskała na świecie wielu fanów. Ciekawostką jest, że jej twórca po zaprojektowaniu układał ją przez miesiąc.

Inne odmiany kostki Rubika

Przez te wszystkie lata kostka Rubika doczekała się wielu odmian i wersji. Jedną z bardziej interesujących jest kostka Rubika Mirror. Na czym polega trudność tej łamigłówki? Rubika Kostka Mirror różni się od zwykłej tym, że zamiast kolorowych ścian złożonych z równych, kolorowych kwadracików znajdują się prostokątne ściany różnej wielkości, które należy ułożyć ze sobą w taki sposób, by prezentowały logiczną całość.

Odmiany Kostki Mirror

Kostka Mirror może być ułożona na wiele sposobów. Są takie wersje, które należy ułożyć symetrycznie względem jednej krawędzi oraz takie, których każda kolejna ściana musi wyglądać identycznie. Tradycyjna kostka mirror ma razem 54 małe prostokątne ścianki, które znajdują się na sześciu dużych ścianach. W sprzedaży można również zakupić kostki Mirror o innych wymiarach oraz kształtach. Dostępna jest kostka 2×2 oraz kostki o niestandardowych kształtach – na przykład w kształcie prostopadłościanu lub dwóch złączonych krawędziami sześcianów.

You Might Be Interested In