25 lipca, 2021 #Biżuteria

Kolczyki z brylantem – jak wybrać idealną biżuterię?

Brylanty to jedne z ulubionych kamieni wielu pań – jak żadna inna ozdoba potrafią błyskawicznie odmienić oblicze każdej stylizacji, dodając noszącej je osobie niesamowitego szyku i klasy. Biżuteria z brylantem to doskonały pomysł na niemal każdą okazję. To także świetny pomysł na prezent. Brylantami można obdarowywać nie tylko kobiety – diamenty to coraz częstszy element także i męskiej biżuterii.

Zakup brylantu – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie brylantu należy zwrócić uwagę na jego cztery główne cechy, którymi są: masa, czystość, barwa i szlif służące do klasyfikacji i wyceny brylantów. Najtrudniejszym do oceny spośród czterech wyżej wymienionych charakterystyk jest bez wątpienia szlif. W jego ocenie bierze się pod uwagę proporcję, symetrię i jakość polerowania. Idealny szlif to taki, w którym dochodzi do całkowitego wewnętrznego odbicia światła.

Wielkość, czystość, barwa i szlif brylantu mają ogromny wpływ na jego cenę – im większy i czystszy brylant, tym więcej trzeba będzie za niego zapłacić.

Pierścionek z brylantem – prezent na specjalne okazje

Choć przyjęło się, że pierścionek z brylantem jest zarezerwowany głównie na zaręczyny nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprezentować go także na inne, równie uroczyste okazje. Nie będzie niczym niestosowanym obdarowanie pierścionkiem z brylantem matki czy córki – prezent ten wyrazi bowiem nawet najgłębiej skrywane uczucia.

Kolczyki z brylantem – jak dobrać idealną biżuterię?

Niewielkie kolczyki z brylantem (https://sklep.diamor.pl/kolczyki-z-brylantami) to idealny pomysł dla wszystkich pań, które nie przepadają za noszeniem zbyt krzykliwej biżuterii. Delikatne kolczyki z maleńkimi brylantami dodadzą klasy i uroku, jednak nie będą przy tym zbytnio rzucać się w oczy – to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet ceniących sobie prostotę i klasę.

Zakup kolczyków z brylantem nie powinien sprawić większych problemów, co więcej z pewnością okaże się zdecydowanie łatwiejszy niż zakup pierścionka. Szeroki wybór produktów, a także fachowa wiedza jubilerów pomogą w wyborze idealnie dopasowanej biżuterii. Przy zakupie kolczyków z brylantem warto kierować się umiarem i dobrym gustem, zawsze mając na uwadze upodobania obdarowywanego.

You Might Be Interested In