14 marca, 2022 #Modne obuwie

Jakim walorom oxfordy damskie zawdzięczają swoją popularność?

OXFORDY DAMSKIE

Moda damska jest pełna niespodzianek. Po okresach klasycznej elegancji wprowadza zaskakujące połączenia kontrastujące pod względem stylistyki. Tak właśnie jest w ostatnich okresach, gdy proponuje się zestawienie nieco masywnych półbutów ze zwiewnymi kolorowymi sukienkami. Tradycjonalistów to szokuje a zwolenniczki nowych trendów uważają, że jest to trafiona opcja. Zwłaszcza że takie wygodne i efektowne obuwie ma zastosowanie uniwersalne.

Półbuty na każdą okazję

Inspiracja modą męską nie jest w świecie kobiet czymś nowym. Tak jest też obecnie, gdy oxfordy damskie zagościły na dobre w szafach wielu pań. Te modele przypominają szykowne półbuty męskie o brytyjskim rodowodzie. Powstają różne wersje, ale zawsze jest to obuwie urzekające swoją prostotą. W kolekcjach 2022 oxfordy damskie charakteryzują się grubą podeszwą z widocznymi przeszyciami i perforowanymi aplikacjami. Są symbolem luźnego stylu dającego możliwości różnych zestawień. Zgodnie z najnowszymi trendami można je nosić do:

  • układanej spódniczki,
  • kwiecistej sukienki,
  • ubioru korporacyjnego,
  • wąskich spodni o kroju powyżej kostki,
  • eleganckiego płaszcza lub klasycznego trencza.

Nieprzemijająca popularność

Wszystko wskazuje na to, że oxfordy damskie pozostaną na stałe w kanonach kobiecej mody. A to za sprawą uniwersalnych cech użytkowych. Można je nosić o każdej porze roku, szczególnie że polskie zimy przestały już być bardzo mroźne jak dawniej. Najczęściej takie sznurowane półbuty wykonane są ze skóry ekologicznej, która charakteryzuje się lekkością i przewiewnością. Ponadczasowe oxfordy damskie to kwintesencja wygody i estetyki.

You Might Be Interested In