01 września, 2017 #Wesela oraz śluby

Jak wybierać winietki ślubne?

Organizacja przyjęcia weselnego wiąże się z koniecznością ciągłego podejmowania decyzji. Jedną z nich jest wybór winietek na stół. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jak je wybierać? Poniżej najważniejsze zasady.

klasyczna winietka

Wybór winietek

Podstawową funkcją winietek jest pokazanie każdemu z gości, w którym miejscu przy stole powinien usiąść. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale także ładnie wygląda. W wielu przypadkach winietki ślubne (w rozsadnepannymlode.pl zobaczysz fajne przykłady) są także ozdobą stołu. O czym trzeba pamiętać, wybierając winietki? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby ich styl był spójny ze stylem zaproszenia. Większość osób zamawia winietki ślubne razem z zaproszeniami, dzięki czemu ma się pewność, że będą do siebie bardzo zbliżone. Najważniejsze jednak, by te dwa elementy zgrywały się ze sobą choćby pod względem kolorystycznym.

Warto zastanowić się także, czy winietki ślubne powinny być poziome czy pionowe. Obydwie wersje mogą wyglądać bardzo ładnie, jednak należy pamiętać o tym, że imię oraz nazwiska gościa powinny zmieścić się w jednej linijce. Jako że etykieta zwykle ma format wizytówki trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku winietki pionowej, jeśli nazwisko gościa jest długie, może się to nie udać.

You Might Be Interested In