29 sierpnia, 2017 #Dla dzieci

Dziecko kierujące samochodem akumulatorowym

Czy dziecko w wieku kilku lat może kierować samochodem? Pozornie brzmi to dosyć absurdalnie, jednak okazuje się, że dziecko w tym wieku może zostać kierowcą. Chodzi jednak oczywiście o kierowcę samochodu akumulatorowego, będącego mniejszą imitacją prawdziwego auta.

Samochód na akumulator – dlaczego warto?

Niewątpliwie, zakup samochodu na akumulator to dla wielu rodziców dosyć duży wydatek? Czy warto wydawać te pieniądze właśnie na taką zabawkę? Wydaje się, że jest kilka argumentów przemawiających za tym, że jednak warto. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że samochodem akumulatorowym dziecko zawsze bawi się przed domem. Oznacza to, że samochody na akumulatory po prostu zachęcają dzieci do wychodzenia z domu. Niestety, obecnie często są z tym duże problemy, aby skłonić dzieci do wyjścia na świeże powietrze.

Środki bezpieczeństwa

Niewątpliwie, niektórzy rodzice obawiają się kupić dziecku samochód na akumulator, gdyż wydaje im się on zbyt niebezpieczny. Czy jednak faktycznie może on być groźny? Wydaje się, że jeśli dobrze pilnuje się dziecka, aby nie odjechało nigdzie daleko, jest ono całkowicie bezpieczne. Samochód na akumulator przecież jeździ tak wolno, że nawet jakby doszło do zderzenia z nieruchomym obiektem, nikomu nie stanie się krzywda.

 

You Might Be Interested In