05 stycznia, 2022 #Modne obuwie

Botki damskie – idealne buty na wiosnę

buty na wiosne

Wiosna to dla wielu bardzo wyczekiwana pora roku, kiedy pogoda się ociepla, a przyroda wraca do życia. Wtedy też można odrzucić ciężkie zimowe kurtki i buty, by zmienić garderobę wyjściową na znacznie lżejszą. W przypadku obuwia, bardzo dobrym rozwiązaniem są botki – modele uniwersalne i lubiane przez wiele pań.

Skórzane botki jako buty na wiosnę

Skórzane botki z pewnością doskonale sprawdzą się wiosną – szczególnie wtedy, kiedy jest jeszcze dość chłodno lub deszczowo. Odpowiednio zaimpregnowane modele będą doskonałą barierą dla wody. Buty na wiosnę (sprawdź) ze skóry to też bardzo zdrowe rozwiązanie dla człowieka.

Warto pamiętać, że aby uniknąć przemoczenia, buty na wiosnę nie powinny być:

  • ze zwykłego, niezabezpieczonego zamszu,
  • na zbyt niskiej podeszwie,
  • pozbawione impregnacji,
  • czyszczone w nieprawidłowy sposób.

Buty na wiosnę – jakie botki wybrać?

Wczesną wiosną lub wtedy, kiedy temperatury są dość niskie, najlepiej nosić modele całkowicie zamknięte i odpowiednio zaimpregnowane. Dzięki temu stopy pozostaną suche i nie dojdzie do przeziębienia. Można nawet wybrać obuwie lekko ocieplane, ze skóry naturalnej. Najlepiej też, by takie buty na wiosnę sięgały aż do połowy łydki.

Z kolei cieplejsze dni pozwalają już na odrobinę szaleństwa, jeśli chodzi o buty na wiosnę. Można wówczas wybrać przykładowo ażurowe kowbojki, świetnie prezentujące się z jeansami, listonoszką i ramoneską. Modne są też modele butów z odkrytymi palcami, przykładowo do sukienki i lekkiego blazera. Późną wiosną można też nosić botki krótsze, sięgające zalewie ponad kostkę.

You Might Be Interested In