15 października, 2017 #Uncategorized

Zegarki Tissot – „swiss made”

Tissot jest szwajcarskim przedsiębiorstwem produkującym od 1863 roku zegarki wysokiej jakości. Od 1930 roku jest częścią Swatch Group, koncernu zrzeszającego producentów zegarków.

O pozycji Tissot świadczy przynależność do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego Jest to istotna rekomendacja, oznacza ona, iż marka przestrzega rygorystycznie zasad produkcji zegarka szwajcarskiego, co gwarantuje wysoką jakość wyrobu. Według aktualnych wymogów, aby czasomierz mógł nosić napis „swiss made”, co najmniej 60% kosztów jego wykonania musi zostać poniesionych na terenie Szwajcarii.

Produkty Tissot
Tissot wytwarza ekskluzywne zegarki przeznaczone dla mężczyzn oraz kobiet. W ofercie firmy są eleganckie czasomierze wizytowe i sportowe, oferta dla kobiet to także efektowne zegarki biżuteryjne.

Czym są napędzane zegarki Tissot
Produkowane obecnie zegarki posiadają różne sposoby napędu. Jedną z grup są klasyczne zegarki mechaniczne, działające w oparciu o precyzyjny mechanizm, który wymaga ręcznego nakręcania.

Odmianą zegarków mechanicznych są zegarki automatyczne, których nie trzeba nakręcać. Dzieje się to samoistnie podczas użytkowania zegarka, ponieważ sprężyna nakręca się dzięki ruchowi specjalnego ciężarka – wahnika. Zegarki Tissot wyposażane są w mechanizmy ETA oraz ETA Valjoux.

„Najmłodszym” rodzajem napędu jest układ elektroniczny z zasilającą go baterią, a więc zegarki kwarcowe.

You Might Be Interested In