12 listopada, 2017 #Męskie zegarki

Zegarki męskie casio – historia marki

Firmę Casio stworzył w 1946 roku Japończyk Tadao Kashio. Jego nazwisko może nam sugerować pochodzenie nazwy firmy. Ta wkrótce co prawda została zmieniona na Casio Computer CO. Ltd, później przechodziła też inne modyfikacje, jednak branżą, w której pozostaje najbardziej znana, jest produkcja zegarków.

Pierwszy zegarek zszedł z linii produkcyjnej firmy znacznie później – bo w 1974. Już wtedy było widać, że zegarki męskie Casio będą wyznaczać standardy. Ten pierwszy (nazwany Casiotron) wyposażony był w same nowości – wyświetlacz LCD, mechanizm kwarcowy i automatyczny kalendarz. Tak naprawdę, dopiero w 1980 roku firma skoncentrowała się na dwóch branżach, które przez lata miały jej przynosić potężne przychody. Były to (a jakże) zegarki oraz popularne keyboardy – syntezatory elektroniczne.

Kolejne przełomowe zegarki.

W linii zegarków męskich casio wprowadził jeszcze wiele przełomowych rozwiązań. Pierwszy zegarek analogowo-cyfrowy z 1989 roku był wyposażony w barometr, umożliwiający mierzenie głębokości lub wysokości. Sześć lat później powstaje nowa kategoria zegarków – wytrzymałe zegarki kobiece, opatrzone nazwą Baby-G. W tym samym okresie pojawia się też Casio QV-10 umożliwiający przeglądanie zdjęć na wbudowanym ekranie LCD, a także technologia Wave Ceptor. Ta ostatnia umożliwia samoczynne ustawianie zegarka i późniejsze automatyczne korygowanie godziny w razie potrzeby.

 

Kolejne lata wprowadzały kolejne nowości – jaki więc Ty wybierzesz zegarek?

You Might Be Interested In