16 maja, 2019 #Dla dzieci

Tekstylia do wózka dziecięcego

pościel do wózka

Dobre wyposażenie i organizacja wózka dziecięcego ma niebagatelne znaczenie podczas wypadów z maluszkiem poza dom. Wtedy to właśnie wózek stanowi bezpieczną przystań dla dziecka, w której może ono spać i odpoczywać. Jakie tekstylia zakupić zatem do dziecięcego wózka, aby stworzyć tam dla dziecka wygodne miejsce?

Pościel do wózka dziecięcego

Pierwsze najważniejszy element to po prostu pościel do wózka dziecięcego (sprawdź w sklepie). Taki komplet najczęściej składa się z prześcieradła, z poduszeczki, oraz cienkiej kołderki w formie kocyka ( często komplety pościeli zawierają jednak tylko prześcieradło i poduszkę). Poza tym do wózka trzeba dokupić jeszcze kocyk. Wszystkie te elementy dobrze jest wybierać spośród produktów wykonanych z bezpiecznych certyfikowanych tkanin. Wystarczy spojrzeć na metkę i sprawdzić, czy znajdują się na niej odpowiednie oznaczenia. Kocyki do wózka warto dobierać zależności od pory roku i temperatury na zewnątrz. W ciepłe dni najlepiej sprawdzają się tak zwane otulacze wykonane z tkaniny bambusowe. W chłodniejsze dni dobrze wybierać grubsze kocyki.

Śpiworek do wózka dziecięcego

Estetyczna pościel do wózka dziecięcego to pierwszy punkt zakupów, kolejny to natomiast śpiworek do wózka. Śpiworki kupuje się najczęściej przed jesienią, bo generalnie służą one do ochrony dziecka przed chłodem, a zatem nie wkłada się do nich dzieci wiosną i latem. Dobra śpiworek to naprawdę ważna inwestycja w wyposażenie wózka, wcześniej czy później warto zatem kupić taki dla swojego dziecka, dzięki czemu zapewnia mu się doskonałą ochronę w chłodne dni.

You Might Be Interested In