19 maja, 2018 #Uncategorized

Styl skandynawskie

Niezależnie od tego czy design jest wszechogarniającą pasją, zwykłym hobby, czy zwykłą koniecznością, prawdopodobnie nie ma na świecie osoby, która nie słyszała o skandynawskim stylu. W rzeczywistości termin ten tak często przewija się w internecie i w rozmowach związanych z aranżacją wnętrz, że praktycznie każdy wie coś na ten temat.

Wzornistwo minimalityczne

Pierwsze wrażenie dotyczące stylu skandynawskiego, które nasuwa się po usłyszeniu tego terminu to białe ściany, drewniane podłogi i nowoczesne meble skandynawskie. Ale przecież w aranżacji pomieszczeń chodzi o znacznie więcej.

Ewolucja aranżacyjnego stylu

Ścieżka, która doprowadziła do tego, że skandynawskie wzornictwo stało się jednym z najważniejszych stylów wnętrz na świecie na początku XXI wieku, faktycznie rozpoczęła się pod koniec XIX wieku.

Jest to znacznie więcej niż tylko popularny styl regionalny. Skandynawska sztuka aranżacji przestrzeni od połowy lat pięćdziesiątych odcisnęła piętno na niemal każdym aspekcie projektowania.

Funkcjonalnie i przytulnie

Stonowane kolory, ciepłe światło i naturalne materiały, z których produkuje się meble skandynawskie to z pewnością podstawa aranżacji skandynawskiej każdego pomieszczenia. Jest on nie tylko wysoce funkcjonalny, ale także wyjątkowo przytulny i dający poczucie relaksu i odpoczynku, które sa tak istotne we własnym domu.

You Might Be Interested In