02 marca, 2021 #Modne akcesoria

Rękawiczki samochodowe – dla kogo?

rękawiczki samochodowe

Skórzane, z paskiem, a może bez palców? Mnogość modeli rękawiczek samochodowych dostępnych na rynku zachęca do zakupu. Ale czy naprawdę są one niezbędne?

Symbol klasy i elegancji czy funkcjonalny dodatek?

Rękawiczki samochodowe przed laty spełniały jedynie funkcje praktyczne. W momencie, gdy na drogach pojawiły się pierwsze samochody bez dachów, okrycie dłoni było podstawą. Poszczególne elementy kokpitu w kabrioletach wykonywano zazwyczaj z drewna, które podczas jazdy ulegało szybkiemu wychłodzeniu. Posiadanie rękawic stanowiło więc obowiązek każdego kierowcy. Obecnie stanowią one zarówno praktyczny, jak i stylowy element garderoby. Poprawiają przyczepność do kierownicy i dzięki temu ułatwiają jej trzymanie. Wpływa to na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Dodatkowo w ciekawy sposób uzupełniają męskie oraz damskie stroje. Pozwalają podkreślić, że jazda samochodem to nie tylko sposób komunikacji, ale coś więcej – prawdziwa pasja.

Rewelacyjne rękawiczki samochodowe znajdziesz tutaj.

Jak wybrać odpowiedni model?

Z uwagi na szeroki przekrój produktów, oferowany przez producentów, każdy fan motoryzacji znajdzie egzemplarz dla siebie. Najczęściej rękawiczki samochodowe wykonane są ze skóry owczej lub koźlęcej, występującej w wielu kolorach. Jest ona wyjątkowo miękka i delikatna. Można wybierać wśród modeli z fantazyjnymi wycięciami i dziurami, które świetnie sprawdzą się w bardziej odważnych stylizacjach. Dla miłośników klasyki stworzono eleganckie, perforowane propozycje. Większość produktów zapinanych jest na zatrzask, co ułatwia ich zakładanie

You Might Be Interested In