10 lipca, 2018 #konferencje

Konferencje naukowe i ich organizacja

konferencje

Zorganizowanie konferencji wcale nie jest sprawą prostą tak jak wydaje się wielu osobom. Jest to cały proces logistyczny, który należy dobrze przeprowadzić tak, aby wszystko wyszło tak jak należy.

konferencjeKonferencje naukowe jak je organizować

Organizacja konferencji naukowych tak naprawdę w niczym nie odbiega od organizacji jakiejkolwiek innej konferencji. Należy tutaj zacząć od projektu i planowania. Przy tym projekt jest najważniejszym etapem w trakcie realizacji konferencji, ponieważ od niego zależy czy wszystko się uda. Nie uwzględniając czegoś w pomyśle możemy tego w ogóle nie zrealizować lub co gorsza całe przedsięwzięcie może się nam po prostu w ogóle nie udać.

Realizacja projektu

Realizacja projektu zawsze zakłada odhaczenie wszystkich najważniejszych punktów w nim zawartych. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie doprowadzić konferencję do skutku. Zwróćmy tutaj uwagę przede wszystkim na:

  • zaproszenie mówców,
  • miejsce i termin wydarzenia,
  • ilość zaproszonych gości i ilość miejsc dla słuchaczy,
  • ustalenie ceny biletów wstępu na konferencję,
  • sprzedaż biletów,
  • poczęstunek a więc wynajęcie firmy cateringowej,
  • miejsca noclegowe dla przyjezdnych gości.

Zwracając uwagę na wszystkie w/w czynniki z pewnością uda nam się zorganizować konferencję na takim poziomie o jaki nam chodzi.

Dobrze dobrany zespół

Decydując się na organizację konferencji należy mieć świetnie dobrany zespół osób, które są w stanie wywiązać się z powierzonych im zadań, sprawdź ten tutaj. Muszą to być osoby zaufane oraz takie, które wiedzą w jaki sposób konferencję się tak naprawdę organizuje. Dobrze byłoby, aby były to również osoby mające dużą siłę przebicia. Niestety nie zawsze organizacja wszystkiego idzie dokładnie tak jakbyśmy tego chcieli. Często napotykane są przeróżne problemy, które nie dla wszystkich będą do przeskoczenia.