12 sierpnia, 2019 #Biżuteria

Kolczyki srebrne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Biżuteria to ozdoba każdej kreacji, dlatego warto jest mieć różne rodzaje naszyjników czy kolczyków. Wybierając srebrną biżuterię można dopełnić każdy strój i dodać mu odrobinę elegancji niezależnie od okazji. Jest kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę kupując kolczyki wykonane ze srebra.

Jaka jest próba srebra?

Najczęściej kolczyki srebrne z tej strony mają próbę 925 co oznacza 92,5% zawartości czystego srebra. Natomiast biżuteria o próbie 800 zawierać będzie już tylko 80% czystego srebra. Im wyższa próba, tym więcej jest w produkcie czystego srebra, dlatego przed zakupem kolczyków srebrnych warto jest sprawdzić wysokość próby.

Wielkość kolczyków

Drobne kolczyki srebrne są urocze i pasują do większości kreacji na co dzień. Mają one zazwyczaj również mniejszą wagę, dlatego często można nawet zapomnieć o tym, że ma się je na sobie. Większe kolczyki mogą być ciekawą ozdobą, ale warto brać pod uwagę fakt, że mogą być one dość ciężkie. Takie kolczyki można wybrać na specjalne okazje, ale na co dzień lepszym wyborem będzie coś lżejszego.

Wygląd kolczyków

Kolczyki srebrne mogą występować w przeróżnych kształtach, rozmiarach i wzorach, dlatego każda miłośniczka mody znajdzie coś dla siebie. Minimalistyczne formy sprawdzą się na co dzień, drobne zdobione srebrne kolczyki dodadzą stylizacji uroku i elegancji. Natomiast na specjalne okazje można wybrać okazałe kolczyki srebrne o bogatych zdobieniach.

You Might Be Interested In