08 października, 2022 #Odzież

Jak powinny wyglądać spódnice do biura?

Jak powinny wyglądać spódnice do biura

To prawda, że każda przedstawicielka płci pięknej chce w każdym momencie swojego życia wyglądać jak najbardziej stylowo i atrakcyjnie, w tym w warunkach rutyny biurowej. Projektanci mody zawsze oferują wiele opcji dla uniformów biurowych, aby spełnić wszystkie potrzeby.

To właśnie spódnice damskie były pierwotnie przepisywane kobietom w pracy. Spodnie weszły do mody biurowej znacznie później.

Spódnica damska do biura — jaka może być?

Zaletą spódnicy damskiej biurowej jest to, że jest ona uniwersalna i może być dostosowana do wszelkich wymagań firmowych. Pomoże zarówno zagorzałej bizneswoman wyglądać najbardziej stylowo, jak i wyrafinowanej dziewczynie podkreślić kobiecość obrazu.

Oto uogólnione wymagania wobec biurowej spódnicy:

  • Wystarczający rygor i neutralność;
  • Dyskretne kolory;
  • Praktyczne materiały — dzięki czemu spódnica nie gniecie się, szybko przywraca swój kształt i wytrzymuje częste pranie;
  • Zgodność z wybranym wizerunkiem i oczywiście z sylwetką;
  • Zgodność z biurowym dress codem.

Wybierając tutaj odpowiedni model, warto zacząć od dopasowania go do wymagań w firmie. Z reguły dress code nie wymaga biżuterii lub ogranicza ją do minimum. Możesz zacząć po prostu od przyjrzenia się innym pracownicom w biurze.

spódnica damska w kratkę

Modne spódnice damskie

W tym sezonie spódnica damska midi jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Nigdy nie straciła na znaczeniu w świecie mody biurowej. Dziś jednak stała się ucieleśnieniem biznesowej powściągliwości, nie tracąc przy tym swojej kobiecości.

Odpowiednio długie spódnice ołówkowe doskonale łączą się ze skromnymi bluzkami. Ten typ spódnicy szyje się z dzianiny, wełny garniturowej, tkaniny tweedowej, a nawet satyny i skóry. Na wybór może mieć wpływ pora roku i osobiste preferencje.

Jeśli chodzi o fason, spódnice damskie midi mogą być bardzo różne. Są to na przykład fasony skinny i straight. Jeśli pani ma wąskie biodra, naszywane kieszenie pomogą je wizualnie rozszerzyć. Są one jednak przeciwwskazane dla pań o korpulentnych kształtach.

Spódnice ołówkowe ze względu na optymalne parametry długości pomogą zademonstrować całe bogactwo fakturowe wybranej tkaniny z najkorzystniejszego punktu widzenia. Tkaniny mogą być węzełkowe lub ryflowane. Wytrawni projektanci mody proponują nawet prawdziwe dzieła sztuki z koronką prążkowaną. To zarówno wygląda luksusowo i w większości przypadków pozwala pozostać w ramach biurowego dress code. Powinna być jednak noszona tylko z dyskretnym topem. Czyli z bluzkami o prostym i uproszczonym kroju.

W każdym razie, jeśli istnieją wątpliwości co do wyboru, należy preferować spódnicę ołówkową. Ten model odzieży okazuje się istotny dla każdego dress code’u.

You Might Be Interested In